Najwyżej (i najniżej) punktowane gry NFL wszech czasów

Pomóż w opracowaniu witryny, udostępniając artykuł znajomym!

Od narodzin NFL w 1920 roku gra doczekała się wszystkich skrajności. Czynniki, takie jak pojedynki i pogoda, sprawiły, że gry zapadają w pamięć z powodu częstych wycieczek do strefy końcowej i zmagań, aby cokolwiek było w ataku.

Ta lista zawiera najwyżej i najniżej punktowane gry w lidze, wraz z interesującymi ciekawostkami na temat każdego z nich.

Gry NFL z najwyższą liczbą punktów

5. Giganci z Nowego Jorku kontra święci z Nowego Orleanu, 2015 r.

Suma zdobytych punktów: 101
Wynik: 49-52

W połowie sezonu w 2015 roku Drew Brees i Eli Manning rzucali piłkę do przeciwników. Para połączyła się w 91 podaniach i 13 uderzeniach przyziemienia.

Nowy Jork spadł wcześnie, ale zebrał 21 punktów w czwartej kwarcie, aby wyrównać wynik na 49 i 31 sekund przed końcem. Brees umieścił gospodarzy na pozycji do rzutów z pola, a Kai Forbath przybił próbę z 50 jardów, nie mając czasu na zwycięstwo Świętych.

Brees ukończyło 501 mijanych jardów. Dla Giants Odell Beckham Jr. wykonał trzy przyłożenia.

4. Houston Oilers kontra Oakland Raiders, 1963

W tym meczu ofensywy Houston i Oakland wyszły z krzykiem za bramę, z remisem 35:35 do przerwy.

Zwycięski cel z gry w tym meczu był 39-jardową próbą startu Mike'a Mercera z Raiders. Wyróżniającym się graczem konkursu był odbiornik Oakland Art Powell, który złapał 10 podań na 247 jardów i cztery przyłożenia.

3. Kansas City Chiefs kontra Los Angeles Rams, 2022

Suma zdobytych punktów: 105
Wynik: 54-51

Dwie najlepsze drużyny NFL zmierzyły się z tym palantem stodoły w Los Angeles, z Patrickiem Mahomesem i Jaredem Goffem, którzy prowadzili przeciwne ofensywy. Obaj rzucili na ponad 400 jardów, ale to Goff i Rams wychodzili na szczyt.

Goff nie rzucił przechwytu i rozłożył piłkę przez 31 ukończeń. Los Angeles pomogło w trzech przejęciach w defensywie.

2. Cleveland Browns kontra Cincinnati Bengals, 2004

Suma zdobytych punktów: 106
Wynik: 48-58

W bitwie o zbyt dużą pomarańczę na boisku Cincinnati pokonał Cleveland w meczu, w którym zdobył 66 punktów w drugiej połowie.

Bengalczycy stracili cztery punkty w czwartej kwarcie o godzinie 10:00, ale zdobyli dwa przyłożenia bez odpowiedzi. Drugie z nich było jedynym nie ofensywnym przyłożeniem w meczu, 31-jardowym przechwyceniem dla Delthy O’Neal.

Rozgrywający Browns Kelly Holcomb rzucił na 413 jardów i pięć przyłożeń, podczas gdy Bengals uciekający Rudi Johnson rzucił na 202 jardy i parę punktów.

1. New York Giants kontra Waszyngton w Redskins, 1966

Suma zdobytych punktów: 113
Wynik: 72-41

Gra z najwyższą liczbą punktów w historii NFL jest jedyną katastrofą na liście, ponieważ Waszyngton uciekł z Nowego Jorku w stolicy kraju.

Poza odbierającym Charleyem Taylorem (sześć chwytów na 124 jardy i dwa przyłożenia), żaden ofensywny gracz Redskins nie wystawił oszałamiających liczb. Zamiast tego Waszyngton był w świetnej sytuacji, aby raz po raz zdobywać punkty dzięki sześciu stratom Giants, w tym pięciu przechwytom.

To był żałosny sezon dla Nowego Jorku, który zakończył z rekordem 1-12-1. Jednak żadna drużyna nie pobiła „Wielkiego Niebieskiego” tak, jak zrobili to Redskins 27 listopada 1966 roku.

Gry NFL z najniższymi punktami

Na początku NFL było wiele meczów 0-0. Ostatnie nagranie miało miejsce w 1943 roku, kiedy Detroit Lions spotkały New York Giants. Od tego czasu najniżej punktowane gry miały 3 punkty. Oto najnowsze.

Miami Dolphins kontra Pitsburgh Steelers, 2007

Suma zdobytych punktów: 3
Wynik: 0-3

W chłodną poniedziałkową noc 57,704 fanów zgromadziło się na Heinz Field, aby zobaczyć, jak obaj wykroczenia wyrzucają zera, dopóki nie strzelił gola z pola przez strzelca z Pittsburgha, Jeffa Reeda, który zapewnił Steelersom zwycięstwo z sekundami na zegarze. Mecz obejmował łącznie mniej niż 400 jardów dla obu drużyn i brak odbiorników lub biegaczy z więcej niż 90 jardami.

New York Jets kontra Washington Redskins, 1993

Wynik:
3-0

Dobry zespół Jets odparł słabą drużynę Redskins 11 grudnia na stadionie Roberta F. Kennedy'ego po trafieniu z pola w pierwszej kwarcie. Nowy Jork zdominował grę pod względem statystyk, ale nie mógł znaleźć strefy końcowej. Washington rzucił piłkę 15 razy na zaledwie 39 jardów i osiągnął tylko 150 jardów całkowitego ataku tego dnia.

Miami Dolphins kontra New England Patriots, 1982

Wynik:
0-3

Pieszczotliwie znany jako Snowplow Game, w tym konkursie główny trener Patriots, Ron Meyer, wezwał operatora pługa śnieżnego, aby oczyścił miejsce, aby wykonać śmiertelny cios w Miami, 33-metrową bramkę z pola wystrzeloną przez Johna Smitha.

Decydujący akt wywołał protest głównego trenera Dolphins Dona Shuli wobec komisarza Pete'a Rozelle'a. Rozelle zgodziła się, że to, co się stało, było niesprawiedliwe, ale nie zmieniłoby wyniku gry.

Kansas City Chiefs kontra Tampa Bay Buccaneers, 1979

Wynik:
0-3

Kolejny mecz z niesławną niesprzyjającą pogodą, mecz Monsoon w Tampa Bay, przyniósł siedem fumbles. Warto zauważyć, że tylko pięć spowodowało obroty. Obie drużyny próbowały 13 podań i łączyły się na 67 podań. Buccaneers zdobyli bramkę z 19 jardów od Neila O'Donoghue w czwartej kwarcie, aby uciec z wygraną.

Atlanta Falcons kontra Buffalo Bills, 1977

Wynik:
0-3

Co zaskakujące, Neil O'Donoghue zdobył zwycięską bramkę z gry w dwóch meczach NFL o najniższych wynikach. Uderzył 30-jardów, aby dać Buffalo przewagę nad Atlantą w drugiej kwarcie za jedyny wynik w tym meczu. Rozgrywający Scott Hunter (Atlanta) i Joe Ferguson (Buffalo) wykonali tylko 17 z 50 prób podania i rzutu na odpowiednio 95 i 96 jardów.

Green Bay Packers kontra Minnesota Vikings, 1971

Wynik:
0-3

Oryginalny mecz NFL 3-0 rozgrywany był między zaciekłymi rywalami. Minnesota była jedną z najlepszych drużyn NFL i pokonała zaledwie 87 jardów ofensywy w porównaniu z 301 w Green Bay. Cztery straty uderzyły w Packers, a Fred Cox spisał się dobrze w próbie rzutu z pola z 25 jardów w czwartej kwarcie, aby umieścić Wikingów na szczycie .